Πλούσια μέρα με αγωνές για Euroleague και Τσαμπιονς Λιγκ και 4 Ελληνικές ομάδες να αγωνίζονται! Επανερχόμαστε με free tips για όλους ώστε να πάτε ΤΑΜΕΙΟ!!! Θα ξεκινήσουμε με Τσαμπιονς Λιγκ και την ΑΕΚ που ταξιδεύει στη Τοφας κι έχει κάνει το 1-0 στα Λιοσια. Αν η ΑΕΚ κερδίσει σήμερα κάνει το 2-0 και παίρνει την πρόκριση κι αν χάσει θα ξαναπαίξουν την επόμενη εβδομάδα στην έδρα της ΑΕΚ ένα τελευταίο ματς. Δύσκολο το έργο της ΑΕΚ κι έχω επιλέξει 2 παίκτες από την Τόφας. Ουγκουρλού όβερ 9,5 πόντοι και Deon Thompson under 10,5 πόντοι! Ο Τόμπσον δυσκολεύται στο σκοράρισμα και κόντρα στους ψηλούς της ΑΕΚ μου φαίνονται πολλοί οι 11 πόντοι! Στο πρωτο ματς σημείωσε μόλις 2 και έπαιξε 10 λεπτα! Είναι κι ένας παίκτης που κάνει εύκολα το φάουλ. Ο Ουγκουρλού είναι μες τους 3 πρώτους σκόρερ της ομάδας και να σημειώσει 10 πόντους δε μοιάζει τόσο δύσκολο. Τα σουτ θα τα πάρει οπότε αν είναι μέτρια εύστοχος θα μας πάει ταμείο. Στο πρώτο ματς σημείωσε 16 πόντους!

Πάμε τώρα στο Περιστέρι το οποίο καίγεται και πρέπει να ισοφαρίσει τη σειρά για να πάει στο 3ο ματς και να διεκδικήσει την πρόκριση! Σε περιπτωση ήττας το Περιστέρι αποχαιρετάει τη διοργάνωση. Εχω ξεχωρίσει κι εδώ 2 σημεία με τον Φρανσίσκο που μας πλήρωσε και στο προηγούμενο ματς να τον εμπιστευόμαστε ξανά όβερ 5,5 ασσίστ στο 1,75! Σας έχω πει και σε προηγούμενο άρθρο ότι ο Σπανούλης έχει ζητήσει την οργάνωση του παιχνιδιού από τον Φρανσίσκο οπότε μοιράζει περισσότερο μπάλες κι αν είναι εύστοχοι οι συμπαίκτες του θα κάνει το όβερ εύκολα! Θα βάλουμε και λίγα στο double double 10 απόδοση γιατί αν τον πάει το ματς μπορεί να δώσει 10 ασσίστ! Τρομερή απόδοση κι αξίζει ελάχιστα! Άλλη μία επιλογή μας θα είναι ο Αγραβάνης όβερ 11,5 πόντοι στο 2 απόδοση!!! Εξωφρενική απόδοση γι αυτό το line όταν ο Αγραβάνης παίζει γύρω στα 30 λεπτά και στο προηγούμενο ματς σημείωσε 22 και πήρε 18 προσπάθειες για σουτ και 5 βολές!!! Επίσης θα επιλέξουμε στη στοιχιμαν από τα ενναλακτικά lines παικτών Αγραβάνης 18+ πόντοι στο 4,80 απόδοση! Το ματς είναι κρίσιμο και πιστεύω το Περιστέρι θα στηριχτεί σε 4 παίκτες κι ο Αγραβάνης είναι ένας από αυτούς και θα πάρει και αρκετό χρόνο και πολλές προσπάθειες!

Από Euroleague έχω επιλέξει ένα σημείο για τα free μας σήμερα από την Βιρτους Μπολόνια τον Μίκι όβερ 0,5 ευστοχα τρίποντα στο 1,85 στο στοιχιμαν! Παίρνει 3-4 σουτ σε κάθε ματς υπό κανονικές συνθήκες και θα τον εμπιστευτώ! Στα περισσότερα ματς της Euroleague υπάρχουν αρκετοί αμφίβολοι οπότε δε ξέρουμε ακόμη πόσο χρόνο θα πάρει κάθε παίκτης γιατί αν λείπει ενας παίκτης που αγωνίζεται 25 λεπτά αυτά τα 25 λεπτά θα κατανεμηθούν σε άλλους παίκτες οπότε αλλάζουν κι οι επιλογές μας! Η επιλογή στα ειδικά των παικτών έχει να κάνει καθαρά με το πόσο χρόνο θα έχει κάθε παίκτης στο παρκέ και πόσες προσπάθειες θα πάρει , τώρα αν τα βάλει ή όχι είναι άλλο θέμα εμείς πρέπει να γνωρίζουμε ότι θα αγωνιστεί αρκετά ώστε να τον επιλέξουμε. Αυτά για να γνωρίζετε και μόνοι σας αν κάνετε μία επιλογή παίκτη τι να προσέχετε!

Αυτά είαναι τα σημερινά free tips και πάμε για το απόλυτο!!!